Kurs instruktora zapasów
KARATE TSUNAMI     KARATE SHOTOKAN    KARATE KYOKUSHIN    STREET FIGHTING    TAE-KWON-DO    KICK-BOXING    BOKS TAJLANDZKI
SAMBO    JUDO    ZAPASY    SYSTEMA    VING TSUN    MMA     BOKS    
INSTRUTKOR EUROPEJSKICH SZTUK WALKI


strona główna
strona instruktor sztuk i sportów walki

Kontakt: 608-730-601,
army_camp@vp.pl

Zasady uczestnictwa w kursie
 
Zapasy to dziś dość zapomniany sport, charakteryzujący się walką w zwarciu. Kurs instruktora zapasów prowadzony jest kompleksowo, to znaczy na jednym kursie zdobywa się uprawnienia do nauczania w stylu wolnym i klasycznym. Kurs instruktora zapasów uczy zatem walki zarówno w stylu klasycznym, jak i wolnym. Niegdyś zapasy były używane w sposób bojowy. Dziś zapasy to typowy sport, który tylko w ograniczony sposób mógłby być użyty w walce prawdziwej.
Zapasy są jednym z najstarszych sportów, jako zawody były rozgrywane już na igrzyskach olimpijskich w starożytności.
W dzisiejszych czasach zawody w zapasach rozgrywa się na dwa sposoby: w stylu klasycznym i stylu wolnym. Instruktor zapasów musi znać oba te style i umieć ich nauczać.
Styl klasyczny nawiązuje do walk starożytnych, a styl wolny nawiązuje wywodzi się z zapasów angielskich i amerykańskich, czyli jest bardziej nowoczesny. Zapasy należą do tak zwanych stylów chwytanych, w których walka odgrywa się w zwarciu, gdzie obydwaj zawodnicy w czasie walki trzymają się rękami. Walka w stylu klasycznym jest inna niż w stylu wolnym.
W stylu klasycznym celem walki jest uzyskanie przewagi technicznej nad przeciwnikiem, względnie położenie przeciwnika na łopatki. W przypadku przewagi technicznej o wygranej decyduje ilość zdobytych punktów.
W stylu wolnym pozycja walczących jest niższa niż w stylu klasycznym, co wynika z odmiennej koncepcji walki i możliwości stosowania większej ilości chwytów.
Zawodnicy walczą w różnych konkurencjach wagowych. Obecnie w zapasach na zawodach walczą kobiety i mężczyźni.
Jeśli chcesz zostać instruktorem zapasów, skontaktuj się z nami:

Zapisz się na kurs

Kontakt: 608-730-601,
army_camp@vp.plinstruktor sztuk i sportów walki
strona główna

Kurs instruktora survivalu