Co to jest survival?    Survival w Polsce    Survival na Świecie    Sztuka przeżycia    Zasady przeżycia   Budowanie szałasów    Zdobywanie wody
 
strona główna
strona survival

Zapisz się na kurs

Uwaga! Przedstawiony tu materiał może być traktowany jako pomocniczy dla instruktorów i kandydatów na instruktorów survivalu, ale kurs instruktora survivalu nieco odbiega programem od zawartej tu treści.

Nie wyobrażam sobie kursu instruktorów survivalu bez ogniska. Nie wyobrażam też sobie żadnego szkolenia w szkole przeżycia bez ogniska.
Rozpalając ognisko należy sobie zdawać sprawę z tego, że palenie ognisk jest uwarunkowane prawnie i tego prawa nie możemy przekroczyć. Rozpalanie ognisk jest uwarunkowane różnymi przepisami, takimi jak np. Kodeks Wykroczeń, Rozporządzenie Ministra Spraw Wewnętrznych z czerwca 2010 roku, a pamiętać też należy, że tę sprawę mogą też regulować różne akty prawa miejscowego, np. Uchwały Rady Miasta itp, które mogą w sposób bardziej szczegółowy regulować ten temat. Ogólnie mówiąc przepisy są tak skonstruowane, by uniemożliwiały rozprzestrzenianie się ognia. Zabrania się palenia otwartego ognia do czterech metrów od granicy sąsiedniej działki. Przy lesie zabrania się używania otwartego ognia w terenie w odległości poniżej 100 metrów od granicy lasu. Nie można palić ognisk w odległości mniejszej niż 10 metrów od granicy pól.
Natomiast kwestia palenia ognisk w lesie jest również do załatwienia. Temat ten należy załatwić z miejscowym leśniczym, który wyznaczy miejsce na takie ognisko.
Paląc ognisko należy je odpowiednio ułożyć i zabezpieczyć, tak, by ogień nie rozprzestrzenił się poza wyznaczony teren.
Szczegółów na temat ognisk dowiesz się bezpośrednio na kursie.

strona survival
strona główna

Ogniska    Prepersi    Samoobrona    Strzelectwo    Tajne kody    Alfabet Morse'a    Biała broń